فروردین 25, 1403
0

تنظیمات لایسنس، تاریخ و ساعت در کریو

1734 بازدید
تنظیمات لایسنس، تاریخ و ساعت در کریو

تنظیمات لایسنس، تاریخ و ساعت در کریو

تنظیمات لایسنس، تاریخ و ساعت در کریو: پس از نصب و راه اندازی کریو کنترلر یکسری تنظیمات اولیه در کریو وجود دارند که حتما باید انجام شوند. این تنظیمات اولیه شامل تنظیمات لایسنس، تاریخ و ساعت در کریو می شود.

تنظیمات لایسنس

اگر سرور کریوی شما کرک شده باشد، قبل از اینکه آن را به اینترنت متصل کنید لازم است یکسری رول در بخش DNS آن تعریف کنید تا کریو نتواند خود را آپدیت کند و لایسنس خود را از دست بدهد.

برای اینکار وارد بخش DNS شده و از بخش Local DNS lookup بر روی Edit کلیک کنید.

تنظیمات لایسنس، تاریخ و ساعت در کریو

وارد صفحه DNS Hosts Editor می شوید که با کلیک روی Add می توانید آدرس هایی را وارد کنید که هر بار کریو اقدام به آپدیت خود کرد، به آدرسی که شما اختصاص داده اید ارتباط بگیرد.
در واقع با وارد کردن آدرس های زیر کریو به خودش ارجاع داده می شود.

  • gogs.dontexist.com                   127.0.0.1
  • register.kerio.com                     127.0.0.1
  • update.kerio.com                      127.0.0.1
  • control-update.kerio.com           127.0.0.1
  • sophos-update.kerio.com           127.0.0.1
  • snort-update.kerio.com              127.0.0.1

تنظیمات لایسنس، تاریخ و ساعت در کریو

بعد از اینکه آدرس ها را وارد کردید، روی گزینه Apply کلیک کنید تا اطلاعات ذخیره شوند.

تنظیمات لایسنس، تاریخ و ساعت در کریو

تنظیمات ساعت و تاریخ

پس از انجام تنظیمات مربوط به لایسنس کریو، حالا برای شروع کار با آن باید ساعت و تاریخ آن را هم تنظیم کنید. برای اینکار از منوی ستون سمت چپ گزینه Advanced option را انتخاب کنید. وارد تب System configuration شوید. در این بخش اگر شما در شبکه خود از سرور NTP استفاده می کنید، می توانید تیک گزینه مورد نظر را زده و اطلاعات موردنیاز را برای دریافت تاریخ و زمان، وارد کنید.

تنظیمات لایسنس، تاریخ و ساعت در کریو
در بخش Time zone setting منطقه زمانی خود را بر روی تهران قرار دهید تا ساعت به درستی تنظیم شود. پس از اینکار روی Apply کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شوند.

 

نکته مهم:

اگر کریو را در ماشین مجازی راه اندازی کرده اید به یاد داشته باشید که اگر تنظیمات ساعت در کریو درست باشد اما ساعت سیستم اصلی شما به درستی تنظیم نشده باشد، ممکن است در کارکرد کریو اختلال ایجاد شود.

پس از تنظیمات لایسنس، تاریخ و ساعت در کریو حالا می توانید اینترنت را وارد کریو کنید. اما قبل از اینکار توجه به دو مورد ضروری است. اگر شما در شبکه خود سرویس هایی مثل IPv6 و یا سرویس Update و … که به نوعی سرویس های غیرضروری در شبکه شما هستند، استفاده نمی کنید بهتر است آن ها را غیرفعال کنید.

غیر فعال کرد سرویس IPv6

اگر که این سرویس در شبکه شما کاربرد ندارد، با غیر فعال کردن آن می توانید از بار کاری سرور کم کنید. برای این کار از منوی ستونی سمت چپ روی IPv6 router advertisements کلیک کنید و تیک گزینه Enable IPv6 router advertisements را بردارید تا این سرویس غیرفعال شود. در نهایت برای اعمال تنظیمات روی Apply کلیک کنید.

غیرفعال کردن سرویس Update

برای جلوگیری از آپدیت شدن کریو، یکسری تنظیمات برای لایسنس کریو انجام دادیم. یک تنظیم دیگر که در کریو وجود دارد سرویس Update است که چون در اینجا غیرضروری است آن را غیرفعال می کنیم. برای اینکار از منوی ستونی سمت چپ روی Advanced option کلیک کنید. در صفحه باز شده تبSoftware Update را انتخاب کنید و تیک گزینه periodically check for new versions را بردارید. سپس روی Apply کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شوند.

تنظیمات لایسنس، تاریخ و ساعت در کریو

حالا کریو آماده ورود اینترنت است. برای این کار باید یک کارت شبکه دیگر به سیستم اضافه کنید. در واقع به تعداد خطوط اینترنت که می خواهید به کریو وارد کنید باید کارت شبکه به سرور خود اضافه کنید. در آموزش ورود اینترنت به کریو می توانید جزییات کامل نحوه وارد کردن اینترنت به کریو را یاد بگیرید.

 

 

هیواشبکه

خدمات ما در مجموعه هیواشبکه شامل :

شرکت فنی و مهندسی هیوانوآوران داده گستر : مجری طراحی ، پیاده سازی ، پشتیبانی پروژه های شبکه و امنیت در استان گیلان – رشت و شهرها و استانهای همجوار
آموزشگاه تخصصی هیواشبکه : برگزار کننده دوره های تخصصی شبکه و امنیت ، پیکربندی سرور HP ، مجازی سازی ، MCSA 2016 ، نتورک و … به صورت حضوری با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای و آموزش کارکنان دولت در رشت ، استان گیلان و به صورت مجازی در سراسر کشور
در خدمت شما عزیزان هستیم.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hivanetwork.ir/?p=37877
اشتراک گذاری:
مونا ارادتی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تنظیمات لایسنس، تاریخ و ساعت در کریو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.