0

مجازی سازی برنامه چیست و چه کاربردی دارد؟

768 بازدید
مجازی سازی برنامه

مجازی سازی برنامه ،دسترسی به برنامه هایی را که روی دستگاه فیزیکی شما نصب نشده اند، فراهم می کند. این برنامه ها به همان شیوه ای استفاده می شوند که گویی در دستگاه شما وجود دارند. این در حالیست که برنامه ها در سرورهای راه دور راه اندازی شده و به کاربر نهایی تحویل داده می شوند. چندین برنامه در محیط های مجازی مستقل در رایانه مشتری اجرا می شوند. مجازی سازی برنامه ها را قادر می سازد تا از طریق سیستم عامل ها و مرورگرهای مختلف بدون هیچ گونه وابستگی اجرا شوند. در ادامه به تعریف و سپس مزایای استفاده از این روش می پردازیم.

مجازی سازی برنامه (اپلیکیشن) چیست؟

مجازی‌سازی برنامه‌ یک فناوری تحویل نرم‌افزار است که برنامه‌ها را در داخل یک «ساختار مجازی» بدون نیاز به نصب سنتی بر اساس هر سیستم پایانی ارائه می‌کند. تفاوت آن با “مجازی سازی دسکتاپ” (VDI) در این است که فقط برنامه مجازی سازی شده است، نه سیستم عامل کامل.

مجازی سازی دسکتاپ که در ارتباط با مجازی سازی برنامه استفاده می شود، انتزاعی از محیط فیزیکی دسکتاپ و نرم افزار برنامه مرتبط با آن از دستگاه کاربر نهایی است که به آن دسترسی دارد.

اجرای مجازی سازی برنامه یا اپلیکیشن

مجازی سازی برنامه (و مجازی سازی دسکتاپ) یک دسکتاپ به عنوان سرویس (DaaS) است که توسط یک هایپروایزر (معروف به مانیتور ماشین مجازی یا VMM) مدیریت می شود. یک زیرساخت VMM – نرم افزار، سیستم عامل و یا سخت افزار – ماشین های مجازی (VMs) را ایجاد و راه اندازی می کند. یک میزبان (سرور) به چندین مهمان (نقاط پایانی) متصل می شود.

مجازی سازی برنامه

مجازی سازی برنامه ها و دسکتاپ مدیریت متمرکز محیط دسکتاپ را امکان پذیر می کند. سازمان‌ها به جای تعداد بی‌شماری از نقاط پایانی، تنها به اصلاح چند تصویر از برنامه‌ها و دسک‌تاپ‌های مجازی نیاز دارند. در نتیجه به‌روزرسانی‌ها را به‌طور پیوسته، کامل و سریع اجرا می‌کنند.

از آنجایی که نرم افزار و بروزرسانی های امنیتی در سرورهای مرکز داده ذخیره می شوند، قرار گرفتن دستگاه نقطه پایانی در معرض آسیب پذیری هایی مانند بدافزارهای نوپا یا دستکاری برنامه ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

مزایای مجازی سازی برنامه ها

  • از آنجایی که داده‌ها در دستگاه‌های نقطه پایانی پردازش یا ذخیره نمی‌شوند، اگر دستگاه در معرض خطر قرار گیرد، هیچ نقض داده‌ای رخ نمی‌دهد. دستگاه نقطه پایانی فقط یک پایانه نمایشگر است.
  • مجازی‌سازی برنامه‌ها و دسکتاپ هر دو از مدیریت حوادث پشتیبانی می‌کنند. بسیاری از رویدادهای نامطلوب دسک‌تاپ را، صرفاً با تازه‌سازی تصویر مجازی‌سازی شده حل می‌کنند و محیط دسکتاپ را به حالت قبلی بازمی‌گردانند.
  • اجرای برنامه‌های قدیمی (به عنوان مثال، برنامه‌هایی که برای پلتفرم‌های سیستم‌عامل هایی مانند Windows 7 و XP توسعه یافته‌اند) را امکان‌پذیر می‌کند.
  • عملیات بین پلتفرمی را فعال می‌کند (مانند اجرای برنامه‌های Windows در iOS، Android، macOS و Chrome OS).
  • از تداخل با سایر برنامه های مجازی (مانند نرم افزار ضد بدافزار متضاد) جلوگیری می کند.

با این حال، برخی از برنامه ها چالش هایی را برای مجازی سازی ایجاد می کنند. برای مثال، برنامه‌ای که به درایور دستگاه نیاز دارد (که در سیستم‌عامل ادغام می‌شود و مختص سیستم‌عامل است) می‌تواند بر استفاده از وسایل جانبی مانند چاپگرها تأثیر بگذارد.

همچنین، برنامه‌های ۱۶ بیتی و برنامه‌هایی که به یکپارچه‌سازی گسترده سیستم‌عامل نیاز دارند برای مجازی‌سازی مشکل‌ساز هستند (مانند برخی از برنامه‌های ضد ویروس).

چرا مجازی سازی برنامه؟

برای کاهش هزینه ها و بهبود بهره وری، سازمان ها باید فضای کاری دیجیتال خود را توسعه دهند. این به معنای انتقال دارایی های شبکه از داخل محل به ابر است. DaaS نتیجه این تغییر است.

فضای کاری دیجیتال امروزی، دستگاه‌ها، برنامه‌ها و خدماتی را که کاربران به آن نیاز دارند جمع‌آوری می‌کند. این فضاهای کاری باید به طور ایمن و یکپارچه مدیریت شوند تا امکان دسترسی مشترک در سراسر شرکت فراهم شود.

راه‌حل‌های DaaS را می‌توان با VMware Horizon، یک محصول مجازی‌سازی دسک‌تاپ که تحویل، حفاظت و مدیریت دسک‌تاپ و برنامه‌ها را ساده‌سازی می‌کند، مستقر کرد. Horizon با سادگی، سرعت، انعطاف‌پذیری و مقیاس بی‌نظیر، هزینه‌ها را در مقایسه با VDI معمولی کاهش می‌دهد و در عین حال از UX پایدار و جذاب در هر دستگاهی در هر مکان و در هر زمان اطمینان می‌دهد.

مجازی سازی برنامه

Horizon از تحرک در محل کار پشتیبانی می کند و به کاربران این امکان را می دهد که به چندین برنامه خاص سیستم عامل از ابر به سرعت و به طور همزمان در هر دستگاهی دسترسی داشته باشند.

محصولات خاص Horizon عبارتند از:

VMware Horizon – یک پلتفرم واحد که تحویل و مدیریت سریع و کارآمد دسکتاپ مجازی و برنامه‌های منتشر شده را در فضای ابری، درون محل، یا در یک پیکربندی چند ابری یا ترکیبی به هر دستگاهی در هر مکانی ساده می‌کند.

Horizon Cloud در Microsoft Azure- مزایای برنامه‌های کاربردی به‌عنوان سرویس (SaaS) همراه با IaaS ذاتاً منعطف را برای فضای کاری دیجیتالی پیشرفته با هزینه کمتر دریافت کنید.

Horizon Apps—دسترسی سریع و آسان به برنامه‌های SaaS، برنامه‌های منتشرشده آن‌ها و برنامه‌های تلفن همراه را از یک فضای کاری واحد برای کاربران نهایی فراهم می‌کند.

Horizon Cloud در IBM Cloud—هزینه و مزاحمت مدیریت زیرساخت‌های داخلی را از بین ببرید و در عین حال برنامه‌ها و دسک‌تاپ‌های میزبان ابری را به راحتی و به سرعت به هر نقطه پایانی تحویل دهید.

 

هیواشبکه

خدمات ما در مجموعه هیواشبکه شامل :

شرکت فنی و مهندسی هیوانوآوران داده گستر : مجری طراحی ، پیاده سازی ، پشتیبانی پروژه های شبکه و امنیت در استان گیلان – رشت و شهرها و استانهای همجوار
آموزشگاه تخصصی هیواشبکه : برگزار کننده دوره های تخصصی شبکه و امنیت ، پیکربندی سرور HP ، مجازی سازی ، MCSA 2016 ، نتورک و … به صورت حضوری با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای و آموزش کارکنان دولت در رشت ، استان گیلان و به صورت مجازی در سراسر کشور
در خدمت شما عزیزان هستیم.

مجازی سازی برنامه       مجازی سازی برنامه       مجازی سازی برنامه

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hivanetwork.ir/?p=73307
اشتراک گذاری:
مونا ارادتی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد مجازی سازی برنامه چیست و چه کاربردی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.