0

معرفی 5 فایروال نرم افزاری برتر

2389 بازدید
فایروال نرم افزاری

معرفی 5 فایروال نرم افزاری برتر

امروزه بزرگترین نگرانی برای مشاغلی که به دنبال فایروال هستند، سرقت و یا جعل هویت است. اما موارد دیگری نیز وجود دارد که باعث شده فایروال، اهمیت بیشتری پیدا کند. در ادامه به دلایل اهمیت فایروال می پردازیم و سپس 5 فایروال نرم افزاری برتر را معرفی می کنیم.

مرور کلی بر فایروال و اهمیت آن

فایروال چیست؟

یک سپر یا مانعی است که از یک شبکه خصوصی در برابر دسترسی غیرمجاز محافظت می کند. یک فایروال دستگاه های متصل به اینترنت یا شبکه دیگری مانند شبکه محلی (LAN) را ایمن می کند.

هدف از نصب فایروال روی رایانه شخصی، تلفن یا رایانه لوحی محافظت از کاربران در برابر تهدیدات بدافزار است که در اینترنت یا سایر شبکه های متصل وجود دارد.

در فضای مجازی، داده ها بین رایانه شخصی شما و سرورها و روترها منتقل می شود. این داده ها که در قالب بسته ها (Packets) منتقل می شوند، توسط یک فایروال نظارت می شوند تا هر گونه ترافیک ناخواسته را شناسایی و مسدود کند.

فایروال چگونه کار می کند؟

به طور ساده اینطور می توان گفت، فایروال‌ها با نظارت بر ترافیک اطلاعات کار می‌کنند تا «داده‌های خوب» را بپذیرند یا اجازه دهند و «داده‌های بد یا مضر» را رد یا مسدود کنند. با این حال، اگر وارد جزئیات شویم، فایروال از یکی از سه روش یا ترکیبی از اینها برای کنترل ترافیکی که در داخل و خارج از شبکه جریان می‌یابد، استفاده می‌کند.

سه روش مورد استفاده توسط فایروال برای محافظت از رایانه شخصی، تبلت یا سایر دستگاه ها عبارتند از:

فیلتر کردن بسته ها

با استفاده از مجموعه ای از قوانین از پیش تعیین شده برای ایجاد فیلترها، فیلتر کردن بسته ها اساسی ترین شکل حفاظتی فایروال است. فایروال به بسته داده اجازه ورود به شبکه را نمی دهد، اگر توسط فیلترها علامت گذاری شده باشد. تمام بسته های داده، به جز آنهایی که از فیلترها عبور می کنند، دور ریخته می شوند.

سرویس پروکسی

سرویس پروکسی، یک برنامه کاربردی است که به عنوان واسطه بین سیستم ها عمل می کند. یک پروکسی فایروال اطلاعات را از اینترنت بازیابی می کند و سپس آن را به سیستم درخواست کننده ارسال می کند. لایه کاربردی فایروال جایی است که سرورهای پروکسی فایروال کار می کنند.

این نقطه ای است که برای هر دو انتهای یک اتصال اجباری است که از یک پروکسی برای انجام جلسه استفاده کنند. فرآیندی که منعکس کننده سرویسی است که بر روی میزبان پایانی اجرا می شود، توسط سرورهای پروکسی در فایروال ایجاد و اجرا می شود. در نتیجه، تمام انتقال داده برای یک فعالیت برای اسکن به فایروال متمرکز می شود.

بازرسی وضعیت

سومین و آخرین روشی که یک فایروال برای محافظت از یک دستگاه یا سیستم استفاده می کند، بازرسی وضعیت است. پیشرفته ترین اسکن فایروال در روش بازرسی وضعیت، ویژگی های اطلاعات هر اتصال را در طول مدت جلسه، در یک پایگاه داده نگه می دارد. این ویژگی ها شامل اطلاعات مهمی مانند پورت اتصال و آدرس های IP و ترتیبی است که بسته های داده در آن منتقل می شوند. اطلاعات مربوطه نگهداری شده در پایگاه داده با داده هایی که توسط فایروال منتقل می شود مقایسه می شود.

فایروال اجازه می دهد تا در صورتی که مقایسه نتیجه مثبتی داشته باشد، مسیر خود را طی کند. در غیر این صورت از ورود اطلاعات یا بسته داده خودداری می شود.

فایروال نرم افزاری

فایروال این کار را با بررسی بسته های داده در برابر قوانین تنظیم شده انجام می دهد. اگر بسته های داده با این قوانین مطابقت داشته باشند، توسط فایروال ها پذیرفته می شوند. اگر آنها نتوانند قوانین را رعایت کنند، فایروال آنها را رد یا مسدود می کند.

حفاظت فایروال از هکر

فایروال ها با مسدود کردن دسترسی هکرها به رایانه شخصی شما از طریق Wi-Fi و اینترنت، از شما در برابر نفوذ محافظت می کنند.

هکرها برای دسترسی به رایانه شخصی شما و سرقت داده های حساس مانند تاریخچه مرورگر، اطلاعات بانکی، رمزهای عبور و سایر اطلاعات از این قبیل، از نرم افزار keylogging ، ویروس ها و تروجان برای ضبط اتصال های شما و نظارت بر فشردن کلید در صفحه کلید شما استفاده می کنند. منظور از فشردن کلید، اطلاعاتی است که در رایانه شخصی یا دستگاه دیگری وارد می کنید.

هکرها حتی بدون اطلاع شما می توانند با استفاده از رایانه شما فعالیت های غیرقانونی انجام دهند. خبر خوب این است که فایروال ها می توانند به متوقف کردن آنها کمک کنند. فایروال ها می توانند با مسدود کردن تمام اتصالات غیرمجاز به سیستم شما، از رایانه شما در برابر هکرها محافظت کنند.

علاوه بر این، فایروال به شما امکان می دهد برنامه هایی را در رایانه خود انتخاب کنید که می توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند. این تضمین می کند که هرگز ناآگاهانه به اینترنت متصل نمی شوید. این کار هکرها و سایر مجرمان سایبری را متوقف می کند زیرا آنها از شبکه Wi-Fi یا اتصال اینترنت برای ورود به رایانه شما استفاده می کنند.

آیا می توان فایروال را هک کرد؟

اینکه یک فایروال را بتوان هک کرد بسیار نادر است. اگر فایروال به درستی تنظیم نشود، مجرمان سایبری می توانند به راحتی آن را هک کنند. اگرچه فایروال برای محافظت از رایانه شما در برابر هکرها طراحی شده است، اما در صورت پیکربندی نادرست یا نگهداری نامناسب فایروال، امنیت سیستم شما به خطر می افتد.

همچنین، صرف نظر از اینکه محافظت فایروال شما چقدر قوی است، هکرها می توانند در صورت وجود آسیب پذیری در سیستم ها و برنامه هایی که فایروال از آنها محافظت می کند، فایروال را دور بزنند. به عنوان مثال، چندین آسیب پذیری در ویندوز وجود دارد که مهاجمان می توانند از آنها برای وارد شدن به رایانه شما استفاده کنند.

فایروال نرم افزاری

تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که شما را متقاعد کنند که از یک صفحه وب آلوده بازدید کنید. این نکته باعث می‌شود که نصب کردن یک نرم‌افزار ضد ویروس و ضد بدافزار روی رایانه شخصی یا سیستم‌ها، در کنار فایروال برای شما اهمیت پیدا کند.

همچنین مطمئن شوید که تمامی برنامه ها و سیستم عامل ها دارای آخرین نسخه و نیز دارای آخرین وصله های امنیتی هستند. اگر این کار را انجام دهید، احتمال کمی وجود دارد که یک هکر به سیستم شما دسترسی پیدا کند.

انواع مختلف فایروال نرم افزاری چیست؟

به طور کلی دو نوع اصلی فایروال وجود دارد، یعنی فایروال های مبتنی بر سخت افزار و فایروال های مبتنی بر کلاینت. یک فایروال نرم افزاری، یک فایروال مبتنی بر کلاینت است که بر روی دستگاهی، برای ردیابی ترافیک اطلاعات در آن دستگاه خاص نصب می شود.

از سوی دیگر، فایروال سخت افزاری، شامل دستگاهی است که بین شبکه کاربر و یک شبکه خارجی مانند اینترنت قرار می گیرد.

اغلب، فایروال های سخت افزاری برای محیط های شبکه که با چندین دستگاه، همان شبکه و یا اتصال اینترنتی را به اشتراک می گذارند، استفاده می شود. از سوی دیگر، فایروال‌های مبتنی بر کلاینت یا نرم‌افزار برای شخصی‌سازی سطوح حفاظت و تنظیم مجوزهای فایروال برای کاربران فردی یا گروهی از کاربران بهترین هستند.

در فایروال به دنبال چه چیزی باشیم؟

انتخاب فایروال مناسب برای نیازهای شما دشوار است. با این حال، اگر معیارهای زیر را برای انتخاب بهترین فایروال رایگان در نظر بگیرید، احتمالاً تصمیم درستی خواهید گرفت:

 • حفاظت و پیشگیری از تهدیدات
 • مشاهده و کنترل برنامه های شما
 • ساده سازی زیرساخت های امنیتی
 • هشدارهای زمان واقعی
 • پشتیبانی مشتری عالی
 • و …

لیستی از بهترین فایروال نرم افزاری رایگان

در زیر لیست فایروال های برتر نرم افزاری که برخی نیز رایگان هستند، آمده است.

 1. SolarWinds Network Firewall Security Management
 2. ManageEngine Firewall Analyzer
 3. System Mechanic Ultimate Defense
 4. Norton
 5. LifeLock
 6. ZoneAlarm
 7. Comodo Firewall
 8. TinyWall
 9. Netdefender
 10. Glasswire
 11. PeerBlock
 12. AVS Firewall
 13. OpenDNS Home
 14. Privatefirewall
 15. و …

 

در جدول زیر تعدادی از برترین فایروال های نرم افزاری مورد مقایسه قرار گرفته اند که در این میان 5 فایروال نرم افزاری رایگان نیز وجود دارد. که در ادامه به ارائه توضیحاتی در مورد هر یک پرداخته شده است.

مقایسه برترین فایروال های نرم افزاری

ردیف نام ابزار/سرویس نسخه رایگان ویژگی ها بهترین برای
1 SolarWinds Network Firewall Security Management ندارد مشاهده بی‌درنگ امنیت فایروال شبکه، نظارت بر تغییرات پیکربندی فایروال و غیره. فیلترهای سفارشی و ویژگی های ارسال هشدار.
2 System Mechanic Ultimate Defense ندارد محافظت از حریم خصوصی آنلاین، حذف بدافزار، مسدود کردن بدافزار و غیره برای تمیز کردن و تعمیر کامپیوتر شما
3 Norton دارد حفاظت پیشرفته در برابر حملات سایبری،

وب سایت های فیشینگ را مسدود می کند،

از شبکه خانگی محافظت و نظارت می کند.

محافظت در برابر ویروس ها و حملات سایبری.
4 LifeLock آزمایشی رایگان به مدت 30 روز در دسترس است. VPN ایمن، نظارت بر تهدیدها، هشدارها و غیره مسدود کردن تهدیدات سایبری
5 ZoneAlarm دارد آنتی ویروس رایگان + فایروال،

چندین لایه امنیتی،

رابط قابل تنظیم،

پشتیبان گیری آنلاین.

5 گیگابایت پشتیبان رایگان ابری،

ادغام با بسیاری از برنامه های امنیتی دیگر.

6 Comodo Firewall دارد مسدود کننده آگهی،

سرورهای DNS سفارشی،

کیوسک مجازی،

سازگار با ویندوز 7، 8 و 10،

کنترل های به موقع

برای تازه کارهای امنیتی ساده شده است، ادغام با مرورگر امن Comodo Dragon.
7 TinyWall دارد بدون تبلیغات پاپ آپ،

گزینه اسکن قدرتمند،

گزینه های قابل تنظیم،

حفاظت از وای فای،

هشدارهای زمان واقعی

پیکربندی فایروال فوری،

گزینه های کنترل LAN اختصاصی

بدون پاپ آپ،

ویژگی یادگیری خودکار ویژگی ها ایجاد استثناها را آسان می کند.

8 Netdefender رابط کاربری ساده و کاربرپسند،

بدون پاپ آپ،

اسکنر پورت،

راه اندازی آسان،

محافظت در برابر جعل ARF.

فرآیند نصب ساده،

تنها با یک کلیک دکمه تمام ترافیک ورودی ناخواسته مسدود می شود.

9 Glasswire دارد هشدارهای محتاطانه،

ردیابی مصرف داده،

مانیتورینگ شبکه بصری،

جعبه ابزار چک های شبکه،

تشخیص دوقلو شر وای فای،

حالت قفل کردن

نمودار کوچک.

عملکرد آسان برای استفاده،

امکان مسدود کردن برنامه ها با یک کلیک

 

فایروال نورتون

فایروال رایگان نورتون بخشی از آنتی ویروس نورتون و امنیت اینترنت نورتون است که توسط این شرکت ارائه شده است. فایروال نرم افزاری نورتون که فایروال هوشمند نیز نامیده می شود، از پایگاه داده ای از برنامه ها برای مسدود کردن یا پرچم گذاری برنامه ها استفاده می کند.

ویژگی ها: حفاظت پیشرفته در برابر حملات سایبری، مسدود کردن وب سایت های فیشینگ، محافظت و نظارت بر شبکه خانگی.

مزایا:

 • محافظت 100% تضمینی در برابر ویروس ها.
 • وب سایت های مورد اعتماد را احراز هویت می کند.

معایب:

 • محافظت ضعیف در برابر نرم افزارهای جاسوسی
 • کنترل والدین برای دستگاه های Mac و IOS وجود ندارد.

فایروال ZoneAlarm

ZoneAlarm یک فایروال نرم افزاری که برای مدت طولانی در دسترس بوده است، محافظت از رایانه شما را در برابر انواع حملات سایبری از جمله نرم افزارهای جاسوسی، بدافزار، باج افزار، سرقت هویت، حملات فیشینگ، ویروس ها و موارد دیگر تضمین می کند.

فایروال رایگان ZoneAlarm که با ویندوز 7، 8، 10، XP و ویستا سازگار است، می‌تواند با قفل کردن فایل میزبان از تغییرات مخرب در سیستم شما جلوگیری کند. همچنین می تواند با محافظت از تنظیمات خود با رمز عبور از تغییرات غیرمجاز جلوگیری کند. با استفاده از تنظیمات لغزنده فایروال ZoneAlarm، می توانید حالت امنیتی یک شبکه عمومی یا خصوصی را به راحتی تنظیم کنید.

ویژگی ها: آنتی ویروس رایگان + فایروال، چندین لایه امنیتی، رابط قابل تنظیم، پشتیبان گیری آنلاین و غیره.

مزایا:

 • 5 گیگ پشتیبان ابری رایگان.
 •  ادغام با بسیاری از برنامه های امنیتی دیگر.

معایب:

 • هیچ حفاظتی برای حمله اکسپلویت وجود ندارد.
 • حتی برنامه های ایمن با بالاترین تنظیمات امنیتی پرچم گذاری می شوند.

فایروال کومودو

فایروال Comodo یکی از بهترین فایروال های رایگانی است که امروزه در دسترس است. ما این را می گوییم زیرا فایروال دارای مجموعه ای از ویژگی ها از جمله کیوسک مجازی، سرورهای DNS سفارشی، مسدود کننده تبلیغات و موارد دیگر است. با استفاده از فایروال نرم افزاری Comodo، می توانید به راحتی برنامه هایی را برای مسدود کردن اضافه کنید.

همچنین، یک گزینه Rating Scan وجود دارد که اگر گمان کنید رایانه شما به نوعی بدافزار آلوده شده است، بسیار مفید خواهید بود.

ویژگی ها: Adblocker، سرورهای DNS سفارشی، کیوسک مجازی، سازگار با ویندوز 7، 8 و 10، کنترل های به موقع و غیره.

مزایا:

 • برای تازه کاران امنیتی ساده شده است.
 • ادغام با مرورگر امن Comodo Dragon.

معایب:

 • هیچ حفاظتی برای حمله اکسپلویت وجود ندارد.
 • نظیمات پیش‌فرض با سندباکس خودکار غیرفعال هستند.

فاریروال TinyWall

یکی از بهترین فایروال های رایگان برای ویندوز 10، TinyWall از سیستم شما در برابر هر نوع تهدیدی در اینترنت محافظت می کند. این فایروال نرم افزاری از پورت های رایانه شما در برابر هکرها محافظت می کند و برنامه های مضر یا مخربی را ممکن می سازد که از طریق اینترنت در معرض دید قرار گیرند، مانع می شود.

ویژگی ها: بدون تبلیغات پاپ آپ، گزینه اسکن قدرتمند، گزینه های قابل تنظیم، حفاظت از Wi-Fi، هشدارهای زمان واقعی، پیکربندی فایروال فوری، گزینه های کنترل LAN اختصاصی و غیره.

مزایا:

 • بدون پاپ آپ
 • ویژگی خصوصی ایجاد استثناها را آسان می کند.

معایب:

 • محافظت برای حمله اکسپلویت نیست.
 • نیاز به ایجاد استثنا برای برنامه هایی برای استفاده از وب سایت.

فایروال Glasswire

با فایروال نرم افزاری رایگان Glasswire ، می توانید از رایانه خود در برابر انواع حملات آنلاین و دریافتی محافظت کنید. فایروال Glasswire از زمانی که سیستم عامل شما را روی کامپیوتر نصب می کنید شروع به محافظت از سیستم عامل شما می کند.

هر بار که یک بدافزار ظاهر می شود، فایروال شما را آزار نمی دهد. در عوض، فورا منبع را بدون ایجاد مزاحمت مسدود می کند.

ویژگی ها: هشدارهای مخفیانه، ردیابی مصرف داده، نظارت بصری شبکه، جعبه ابزار بررسی شبکه، تشخیص و ردیابی وایفای مضر، حالت قفل کردن، نمودار کوچک و غیره.

مزایا:

 • فرآیند نصب ساده
 • نها با یک کلیک دکمه تمام ترافیک ورودی ناخواسته مسدود می شود.

معایب:

 • استفاده از همه آنها رایگان نیست.
 • عدم توانایی در مسدود کردن همه برنامه ها به طور همزمان.

هیواشبکه

خدمات ما در مجموعه هیواشبکه شامل :

شرکت فنی و مهندسی هیوانوآوران داده گستر : مجری طراحی ، پیاده سازی ، پشتیبانی پروژه های شبکه و امنیت در استان گیلان – رشت و شهرها و استانهای همجوار
آموزشگاه تخصصی هیواشبکه : برگزار کننده دوره های تخصصی شبکه و امنیت ، پیکربندی سرور HP ، مجازی سازی ، MCSA 2016 ، نتورک و … به صورت حضوری با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای و آموزش کارکنان دولت در رشت ، استان گیلان و به صورت مجازی در سراسر کشور
در خدمت شما عزیزان هستیم.

 

 

فایروال نرم افزاری       فایروال نرم افزاری       فایروال نرم افزاری

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hivanetwork.ir/?p=73211
اشتراک گذاری:
مونا ارادتی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد معرفی 5 فایروال نرم افزاری برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.