0

مقایسه مرکز داده و اتاق سرور

532 بازدید
مقایسه مرکز داده و اتاق سرور

مقایسه مرکز داده و اتاق سرور

مقایسه مرکز داده و اتاق سرور: کدام یک برای کسب و کار شما بهترین است؟

در اوایل موج توسعه اینترنت ، سرورهای داده شرکتی معمولاً در محل قرار داشتند و هر مشاغلی که به سرور نیاز داشتند مجبور به سرمایه گذاری قابل توجهی بودند. برای سرورهای فیزیکی که در یک اتاق یا منطقه مخصوص دفتر کار قرار دارند، نیاز به زیرساخت ، سخت افزار و راه حل های نگهداری خاص خودشان دارند. این منبع فشرده و گران بود، اما به لطف نوآوری در فن آوری ابر و در دسترس بودن روزافزون اتصال سریع فیبر ، گزینه های دیگری در سال های اخیر باز شده است.

Data Center vs. Server Room: کدام یک برای تجارت بهتر است؟

مرکز داده در مقابل اتاق سرور

مراکز داده تجاری ، کل ساختمانهایی هستند که به ساخت ، ذخیره و پشتیبانی از مقدار زیادی سخت افزار سرور و تجهیزات شبکه اختصاص یافته اند. مکان در مراکز داده اغلب توسط چندین سازمان تقسیم می شود. اتاق سرور ، اتاقی است که بطور خاص برای ذخیره سرورها در محل شما طراحی و اختصاص یافته است.

رهبران تجاری که می خواستند مسئولیت های مربوط به تهیه ، نگهداری و مقیاس پذیری سرور را بر عهده بگیرند اکنون می توانند به جای آن به یک مرکز داده از راه دور اعتماد کنند. به طور هم زمان، همین پیشرفت ها باعث شده اند که دسترسی به سرورهای سایت آسان تر و سبک تر باشد. بنابراین کدام راه حل برای شرکت شما بهتر است؟ چگونه باید تصمیم بگیرید که با داشتن سرویس مرکز داده یا اتاق سرور اختصاصی وضعیت بهتری دارید؟

مسلماً هر شرکتی نیازهای متفاوتی دارد و آنچه بهترین نتیجه را برای یک شرکت دارد ، لزوماً بهترین راه حل برای شرکت دیگر نخواهد بود. بیایید مزایا و معایب هر یک از روش ها را در نظر بگیریم که بتوانبد به مقایسه مرکز داده و اتاق سرور بپردازید.

مزایای اتاق های سرور در محل

مزایای حفظ امکانات سرور خود همه به این واقعیت برمی گردد که از آن شماست. همه مسئولیت ها به عهده شما است ، اما در عوض ، شما می توانید از تمام مزایای کنترل کامل بهره مند شوید. و می توانید از راهرو پایین بروید یا با آسانسور پایین بروید و سرورها را از نظر جسمی لمس کنید.

شما تنها مدیر تسهیلات خود خواهید بود ، و می توانید سیستم خود را با توجه به شرایط خود تغییر دهید تا هر نوع نیاز جابجایی ، از جمله گسترش با افزایش مقیاس تجارت را برآورده سازد. اگر سیستم شما غیر معمول پیچیده ، بزرگ یا شامل بسیاری از برنامه های متنوع باشد ، این نوع سفارشی سازی همه کاره می تواند بسیار مفید باشد.

شما همچنین می توانید امنیت خود را مدیریت کنید – که باز هم به شما امکان می دهد سیستم خود را کنترل کنید به گونه ای که انتقال آن در خارج از سایت نمی تواند تأمین کند. و از آنجا که حملات DDoS در حال افزایش است ، دیگر نیازی نیست که برای محافظت از شبکه خود به شخص دیگری اعتماد کنید.

مرکز داده در مقابل اتاق سرور

معایب اتاق های سرور در محل

نکات منفی در نگهداری اتاق سرور خود بسیار فراتر از حجم کار قابل توجهی است ، اگرچه این پارامتر حداقل کمترین اهمیت را دارد. ممکن است شما بخواهید تیم IT شما بر ابتکاراتی که مستقیماً به تجارت شما مربوط می شوند تمرکز کند ، اما وقتی آنها مجبور شوند وقت خود را صرف حفظ سلامت پشته های سرور و همچنین زیرساخت های فیزیکی کنند ، توجه آنها تقسیم خواهد شد.

هنگامی که داده های شما در یک مکان فیزیکی ذخیره می شوند ، پشتیبان گیری کم اثر است. در صورت سرقت ، آتش سوزی ، سیل یا فاجعه دیگر ، در نهایت می توانید همه چیز را از دست بدهید بدون اینکه هیچ احتیاجی به بهبودی داشته باشید.

علاوه بر این ، محلی بودن شبکه خود باعث گسترش کار در مکانهای جدید می شود. وقتی شعبه های جدیدی را باز می کنید ، باید به جای اینکه هر دو مکان به یک مرکز ارتباطی برای شبکه خارج از سایت متصل شوند ، راه حل های خوبی برای اتصال همه به دفتر مرکزی پیدا کنید ، این مورد در مراکز داده وجود دارد.

هزینه های پیشاپیش وقتی که در سرورهای داخلی خود سرمایه گذاری کنید بسیار قابل توجه است. به طور کلی دشوار است که بدانید از شروع کار چقدر به ظرفیت برای رشد نیاز دارید. این بدان معناست که شما در پایان می توانید سیستمی را بخرید که یا قدرتمندتر از نیاز شما باشد و یا با گسترش داده های شما قادر به رشد نباشد.

 

مزایای مراکز داده

در پی مقایسه مرکز داده و اتاق سرور به مزایای مراکز داده اشاره می کنیم. به طور ویژه اگر شما در حال کار در یک کوچک هستید یا به تازگی کار خود را شروع کرده اید ، ممکن است در نگه داشتن سرورهای خود در یک مرکز داده ارزش داشته باشد ، جایی که قدرت خرید ترکیبی با سایر شرکت ها با بهره گیری از خدمات مشابه به شما کمک می کند تا هزینه های شما پایین بماند.

با واگذاری مسئولیت های تعمیر و نگهداری ، احتمال قطع شدن شبکه نیز بسیار کمتر است ، زیرا مراکز داده لزوماً از سیستم های پشتیبان اضافی برای دسترسی به شبکه ، برق و کنترل آب و هوا استفاده می کنند. حتی بسیاری از آنها ژنراتورهای پشتیبان خود را دارند ، این بدان معناست که در صورت قطع برق شبکه محلی ، آنها همچنان فعال و بدون تلاش اضافی از طرف شما کار می کنند.

بسته به ماهیت مرکز داده ، ممکن است شما توانایی تعیین زمان خرابی برنامه ریزی شده تعمیر و نگهداری خود را داشته باشید و یا نتوانید انتخاب کنید چه سخت افزاری برای پشته های سرور شما استفاده می شود. برای بسیاری از مشاغل ، مدل هم افزایی بسیار جذاب است ، زیرا به شما امکان می دهد سخت افزار شخصی خود را به تسهیلات مشترک بیاورید و می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند.

مرکز داده در مقابل اتاق سرور

معایب مراکز داده

اگرچه بار مالی مربوط به زیرساخت ها و تعمیر و نگهداری برای یک سرور در محل می تواند قابل توجه باشد ، هزینه های “قبل” شما برای انتقال به یک مرکز داده نیز می تواند بسیار شگفت آور باشد. به خصوص اگر مرکز داده های انتخاب مکان را انتخاب کنید ، جایی که هم سخت افزار و هم نرم افزار تهیه می کنید ، ممکن است هزینه های زیادی در این زمینه وجود داشته باشد.

حتی اگر مرکز داده همه این منابع را فراهم کند ، احتمالاً مجبور به پرداخت سپرده اولیه و کارمزد تنظیم خواهید بود. توجه داشته باشید که با گذشت زمان ، ممکن است این هزینه ها بسیار ناچیز شود ، به خصوص در مقایسه با هزینه در حال انجام پشته سرور داخلی.

هنگامی که سرور خود را از محل کار خود خارج می کنید ، درجه خاصی از نظارت و کنترل داخلی را از دست خواهید داد. اگر پشته سرور خود را کاملاً برون سپاری کنید ، در نهایت برای نگهداری ، امنیت و به روز بودن کاملاً به مرکز داده وابسته هستید. این ممکن است به نفع شما باشد ، اما بسیاری ترجیح می دهند کمتر به اشخاص ثالث از راه دور وابسته باشند.

تصمیم گیری برای کسب و کار خود

وقتی صحبت از بحث مقایسه مرکز داده و اتاق سرور می شود ، فاکتورهای زیادی باید در نظر گرفته شود که بسیاری از آنها به تنظیمات شخصی برمی گردند. برای تصمیم گیری می توانید از مقاله اتاق سرور استاندارد کمک بگیرید. در نهایت بهترین راه برای تصمیم گیری این است که با یک متخصص مشورت کنید که می تواند شما را در تعیین اینکه کدام راه و روش برای کسب و کار شما بهترین است، کمک کند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hivanetwork.ir/?p=36922
اشتراک گذاری:
مونا ارادتی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد مقایسه مرکز داده و اتاق سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.