فروردین 25, 1403
0

نصب Root Tree

2233 بازدید
نصب Root Tree

نصب اکتیو دیرکتوری به صورت ROOT tree (قسمت اول)

سلام به شما همراهان همیشگی هیوا شبکه. پیش تر با نصب Root Forest آشنا شدیم. در این آموزش قصد داریم با نحوه ی نصب و پیکربندی Active directory به صورت Root tree در خدمت شما باشیم.
معمولا ما زمانی اقدام به نصب Root tree  می کنیم که واحد جدید با کارهای جدید به سازمان ما اضافه شده باشد، مثلا شرکت مایکروسافت دامنه ی Microsoft.com را ایجاد کرده و این دامنه علاوه بر اینکه نقش root forest را دارد root tree کمپانی مایکروسافت نیز هست، مایکروسافت در زمینه ی search engine  نیز فعالیتش رو شروع می کند و bing.com ساخته می شود، دامنه ی بینگ متعلق به forest مایکروسافت است ولی مسئولیت ها و رسالت این بخش با بخش قبلی متفاوت است در این صورت به نصب دامنه BING.com در forest مایکروسافت root tree  گفته می شود.

برای نصب Root tree مراحل زیر را دنبال می کنیم:

ابتدا در سروری که قصد داریم در آن اکتیو دیرکتوری به صورت root tree  ایجاد کنیم، تنظیمات TCP/IP را انجام داده و DNS را تنظیم می کنیم.
بین سرور اصلی (forest root) و root tree ارتباط ها را چک می کنیم، و آدرس IP forest root را در قسمت DNS سرور ROOT tree وارد می کنیم.
سپس root forest را با نام و PING – IP می کنیم تا از برقراری ارتباط بین آنها اطمینان حاصل کنیم.

01-root-tree

سپس با زدن dcpromo مراحل نصب را آغاز می کنیم.

02-root-tree

03-root-tree

Next کرده وارد صفحه زیر می شویم. باید توجه کنیم که قصد داریم root tree ایجاد کنیم یعنی یک domain دیگر. بنابراین در لیست انتخاب ها گزینه ی Existing forest را انتخاب و از بین زیر مجموعه های آن مطابق شکل زیر عمل می کنیم .

04-root-tree

Next می کنیم و به صفحه زیر می رویم. در این مرحله نام root forest را وارد کرده و نام کاربری و رمز عبور آن را وارد می کنیم تا احراز هویت به درستی انجام شود  و به مرحله بعد می رویم:

05-root-tree

در این مرحله نام دامین جدید را وارد می کنیم:

06-root-tree

در این مرحله نام NetBIOS را به ما نشان می دهد. next کرده و به مرحله بعد می رویم:

07-root-tree

در این مرحله domain functional level را انتخاب می کنیم. به دلیل اینکه در هنگام ایجاد root forest ، سرور 2008 را به عنوان functional level تعیین کردیم، در این قسمت امکان تعیین سرور 2008 و سرور 2008 R2 برای ما وجود دارد. که ما 2008 را انتخاب کرده و به مرحله بعد می رویم:

08-root-tree

در این مرحله سایت مورد نظر را انتخاب می کنیم. ما تنها یک سایت داریم بنابراین به طور پیش فرض انتخاب شده است.next کرده به مرحله بعد می رویم:

09-root-tree

در این مرحله DNS server و Global Catalog را انتخاب می کنیم که همراه با root tree نصب گردد.

010-root-tree

پیغام هشداری ظاهر می شود که مبنی بر این است که DNS قبلا راه اندازی نشده است آیا مایلید هم اکنون همراه با اکتیودیرکتوری راه اندازی شود؟ با زدن YES مراحل نصب را ادامه خواهیم داد.

011-root-tree

در این مرحله domain controller مورد نظر را انتخاب می کنیم و به مرحله بعد می رویم.

012-root-tree

در این مرحله  مکان ذخیره شدن داده ها را به ما نشان خواهد داد.

013-root-tree

در مرحله بعد رمز عبور را برای بازگردانی اطلاعات در مواقع لزوم وارد می کنیم. این رمز را باید به خاطر بسپاریم.

014-root-tree

در این مرحله خلاصه ای از اطلاعاتی را که وارد کرده ایم به ما نشان خواهد داد. با زدن next مرحله نصب شروع شده، پس از reboot شدن وارد سیستم می شویم.

با تشکر
گروه آموزشی هیوا شبکه

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hivanetwork.ir/?p=3687
اشتراک گذاری:
هیوا شبکه
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نصب Root Tree

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.