فروردین 25, 1403
0

رک سرور چیست؟

617 بازدید

رک سرور چیست؟

رک سرور چیست؟ : یکی از اجزای مهم تشکیل دهنده اتاق سرور استاندارد، رک سرور است. همانطور که در یک مرکز داده ، تجهیزات نصب رک برای اتاق سرور انتخاب ارجح است. استفاده از محصولات rack mount بر بسیاری از مشکلات غلبه دارد. زیرا می توان آنها را در کابینت رک سرور مورد استفاده قرار داد و می توان آنها را با قفسه بندی، به جای افقی در یک سطح از طبقه بزرگتر ، به صورت عمودی مقیاس بندی کرد.
اندازه گیری برای رک های سرور نسبتاً آسان است. رک های سرور عموماً 600 یا 1000 میلی متر هستند و تجهیزات نصب شده بر روی رک ، متناسب با عمق آن عرضه می شوند.

از نظر ارتفاع ، تجهیزات نصب شده بر روی ریل در U اندازه گیری می شوند که 1U برابر 1.75 اینچ یا 44.45 میلی متر است. ارتفاع بیشتر سرورهای IT به اندازه سوئیچ های شبکه و سایر وسایل جانبی IT از 1 تا 2U است. بنابراین اندازه گیری رک بر اساس جمع شدن ارتفاع U کلیه تجهیزات و انتخاب یک کابینت رک مناسب است ، یعنی با فرض عمق حداکثر 1000 میلی متر و نیاز به قرار دادن 25U تجهیزات ، نزدیکترین رک سرور ممکن است 27U باشد ، 2U از 2 فضای استفاده نشده نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید!

نکته این است که در مثالِ عنوان شده، فضای زیادی برای گسترش آینده باقی نخواهد گذاشت و فشردگی تجهیزات درون رک می تواند باعث داغ شدن تجهیزات شود. تصویر زیر یک رک سرور 15U با عمق 35 اینچ را نمایش می دهد.

رک سرور چیست؟

 

اگر تصمیم به نصب رک سرور در خانه یا محل کار خود گرفته اید ، مهم است که برای جلوگیری از اشتباه برنامه ریزی کنید. به محض نصب رک سرور ، انتقال آن دشوار است.

10 نکته برای نصب موفق رک سرور

اولین چیزی که هنگام تنظیم رک سرور، باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب مکان مناسب است. از آنجا که اکثر مشاغل دارای منطقه وسیعی نیستند که به عنوان مرکز داده تعیین شده باشد، لازم است مکانی را پیدا کنید که در دسترس باشد، مشکلی ایجاد نکند و شرایط مورد نیاز خود قفسه را برآورده کند.

1. پیدا کردن اتاق مناسب

انتخاب اتاق مناسب در داخل ساختمان بسیار حیاتی است. برای شروع ، اتاق باید تا آنجا که ممکن است امن باشد زیرا رک های سرور اغلب حاوی سخت افزار ارزشمندی هستند که داده های ضروری شرکت بر روی آن قرار دارد. اتاقها در مرکز ساختمان اغلب ایده آل هستند زیرا پنجره ندارند. داشتن توانایی قفل کردن اتاق برای بیرون نگه داشتن کارمندان و بازدیدکنندگان نیز ایده خوبی است.

2. دور نگه داشتن Rack از مردم

در صورت امکان رک های سرور خود را از افراد دور نگه دارید. سرورها می توانند گرما و سر و صدای زیادی ایجاد کنند که برای افرادی که در مناطق اطراف کار می کنند کاملا آزار دهنده است. بعلاوه ، هنگامی که افراد در نزدیکی رک سرور کار می کنند، تجهیزات را در معرض خطر دست انداختن یا حتی ریختن آب یا پاشیدن بر روی رک قرار می دهند. اگرچه یک رک سرور خوب از سرورهای داخلی محافظت می کند، اما هرچه بیشتر بتوانید برای ایمن نگه داشتن آنها انجام دهید، بهتر است.

3. به خنک کردن فکر کنید

خود رک سرور به تسهیل خنک سازی مناسب کمک خواهد کرد، اما این فقط یک بخش از معما است. به عنوان مثال قرار دادن رک در نزدیکی دریچه گرما، اشتباه بزرگی است. اگر پنجره هایی در اتاق وجود دارد که رک را در نزدیکی آن قرار دهید، اطمینان حاصل کنید که آنها سایه بان دارند تا خورشید در دمای اتاق تأثیر نگذارد. اطمینان از اینکه رک در برابر دیواری قرار ندارد که می تواند جریان هوا را محدود کند نیز بسیار مهم است.

انتخاب رک (های) سرور مناسب: هنگامی که مکانی را برای نصب رک سرور پیدا کردید ، باید تصمیم بگیرید کدام نوع رک سرور برای نیازهای شما مناسب است. انواع مختلفی در دسترس است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر یک را بر اساس انواع تجهیزاتی که در آن قرار می دهید ، بررسی کنید.

4. نوع رک را در نظر بگیرید

انتخاب رک مناسب بسیار مهم است. شما باید اطمینان حاصل کنید که برای اطمینان از وجود فضای کافی ، چه نوع تجهیزات داخل آن قرار می گیرد و مطمئن شوید که تجهیزات می توانند به طور مناسب در محل خود ایمن شوند. بعضی از شرکت ها می دانند که یک رک دیواری راه حل ایده آل است. دیگران رک محصور و برخی دیگر مدل قاب باز می خواهند. وقت گذاشتن برای مرور همه طراحی های مختلف ارزش زمان و تلاش را دارد.

رک سرور چیست؟

 

5. اطمینان حاصل کنید که Rack & Rails سازگار است

هنگام خرید رک سرور و سایر تجهیزات ، باید اطمینان حاصل کنید که می توانید تجهیزات را به درستی در داخل رک ایمن کنید. انتخاب یک رک سرور که با ریل های مورد استفاده در تجهیزات رایانه ای شما سازگار نباشد ، باعث ناامیدی بسیاری خواهد شد. اگر مطمئن نیستید به چه نوع رک نیاز دارید ، در صورت تمایل با یکی از متخصصان رک سرور صحبت کنید تا مشاوره بگیرید.

6. به هزینه ها فکر کنید

برخی از شرکت ها هنگام خرید رک و تجهیزات رایانه ای این اشتباه را مرتکب می شوند که فوق العاده بالا می روند. اگرچه مطمئناً مواردی وجود دارد که این امر ضروری است، اما اکثر افراد می توانند با انتخاب یک رک با کیفیت مناسب که تمام نیازهای آنها را برآورده کند، در هزینه های خود صرفه جویی کنند.

7. انتخاب PDU

هنگام قرار دادن همه سرورها و سایر تجهیزات رایانه ای در یک رک ، شما اغلب باید از یک واحد توزیع نیرو برای اطمینان از تأمین ثابت و تمیز برق به رک استفاده کنید. یافتن PDU برای نصب رک سرور که قابل اعتماد باشد و بتواند نیازهای خاص برق شما را برطرف کند بسیار مهم است. صحبت با تأمین کننده ای که می تواند براساس نیازهای شما توصیه های سفارشی ارائه دهد، به شما اطمینان می دهد که فقط آنچه را که لازم دارید داشته باشید.

8. برچسب زدن به کابل های خود

هنگام افزودن تجهیزات به رک سرور ، باید کابل ها را از دستگاه های مختلف به روترها ، سوئیچ ها ، سرورها یا سایر تجهیزات خود اجرا کنید. برچسب زدن این کابل ها در هر انتها به شما کمک می کند تا بتوانید به سرعت مکان رفتن آنها را تشخیص دهید ، که برای عیب یابی بسیار مهم است.

9. سازماندهی کابل های خود

علاوه بر برچسب زدن به کابل های خود ، باید آنها را سازماندهی کنید تا در رک زیبا به نظر برسند. این به این معنی است که کابلها به اندازه کافی بوده و طولانی تر از حد مورد نیاز نیستند، آنها را با هم استفاده کنید و از محصولات مدیریت کابل استفاده کنید و در صورت امکان آنها را در امتداد لبه های رک سرور اجرا کنید. کابلهای سازمان یافته نه تنها زیباتر به نظر می رسند بلکه احتمال آسیب دیدن آنها نیز کمتر است.

10. برنامه ای برای آینده

هنگام برنامه ریزی برای نصب رک سرور ، باید مطمئن شوید که قادر است تمام نیازهای فعلی شما را برآورده کند. با این وجود بررسی رشد مورد انتظار برای شرکت و نیازهای آینده آن نیز یک استراتژی عالی است. امروز با صرف کمی هزینه بیشتر برای تهیه یک رک سرور که بتواند در سالهای آینده نیازهای شما را برآورده کند ، در درازمدت در وقت و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد.

 

هیواشبکه

خدمات ما در مجموعه هیواشبکه شامل :

شرکت فنی و مهندسی هیوانوآوران داده گستر : مجری طراحی ، پیاده سازی ، پشتیبانی پروژه های شبکه و امنیت در استان گیلان – رشت و شهرها و استانهای همجوار
آموزشگاه تخصصی هیواشبکه : برگزار کننده دوره های تخصصی شبکه و امنیت ، پیکربندی سرور HP ، مجازی سازی ، MCSA 2016 ، نتورک و … به صورت حضوری با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای و آموزش کارکنان دولت در رشت ، استان گیلان و به صورت مجازی در سراسر کشور
در خدمت شما عزیزان هستیم.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hivanetwork.ir/?p=36921
اشتراک گذاری:
مونا ارادتی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد رک سرور چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.