0

10 ابزار برتر امنیت شبکه

2506 بازدید
امنیت شبکه

10 ابزار برتر امنیت شبکه

10 ابزار برتر امنیت شبکه: با شروع و پیشروی کوورید-19 در جهان، تمامی صنایع در سراسر جهان دچار تغییر و تحول شدند. کووید-19 سازمان ها را وادار کرده است تا کار از راه دور را تسهیل کنند و از خدمات مبتنی بر ابر استفاده کنند تا از هر مکان و هر زمان برای انجام عملیات با وقفه صفر در دسترس باشند. همین امر هم سبب افزایش جرائم سایبری شده است. در عصر دیجیتال امروز، زمانی که جرایم و تهدیدات سایبری در اوج خود هستند، استقرار ابزارهای امنیتی شبکه برای سازمان‌ها، برای اطمینان از ایمنی سیستم‌ها و شبکه‌هایشان حیاتی شده است.

امنیت شبکه به سیاست ها و تکنیک های مختلفی گفته می شود که دسترسی غیرمجاز و سوء استفاده از شبکه کامپیوتری و منابع مرتبط را محدود می کند. همچنین تغییرات یا تاخیرهای ایجاد شده در شبکه را ردیابی می کند. امنیت شبکه همچنین محافظت از فایل و سرور در برابر هک و تغییرات غیرمجاز سیستم های شبکه را ارائه می دهد. ساده ترین مثال سیستم آنتی ویروس است. ایمنی شامل محافظت از داده ها در برابر پرسنل غیرمجاز و محافظت از آن در برابر فعالیت های مختلف کارکنان است. این ایمنی شامل امنیت شبکه پیشگیرانه، کارآگاهی و حساس است.

مزایای امنیت شبکه چیست؟

ابزارها و منابع امنیتی شبکه برای کمک به شرکت در حفاظت از اطلاعات محرمانه و همچنین کارایی کلی، اعتبار و حتی ظرفیت تجاری آن وجود دارد. در اینجا برخی از مزایای اصلی امنیت شبکه آورده شده است.

حفاظت از داده ها: حفاظت شبکه، دسترسی غیرمجاز به شبکه را کنترل می کند. یک شبکه شامل بسیاری از جزئیات حساس مانند اطلاعات شخصی مشتری است. چنین داده های حیاتی می تواند با هک کردن شبکه توسط شخصی آسیب ببیند. بنابراین باید امنیت شبکه برای ایمن سازی آنها وجود داشته باشد.

از تهدیدات سایبری جلوگیری می کند: بیشتر تهدیدات موجود در شبکه از اینترنت می آیند. هکرها متخصص برنامه نویسی تهدیدات و بدافزارهای جدید در اینترنت هستند. اگر امنیت شبکه شما درهم و برهم باشد، می توانند اطلاعات شبکه زیادی را از طریق اینترنت مختل کنند. ابزارهای امنیتی شبکه می توانند از حملات به سیستم ها و شبکه ها جلوگیری کنند.

کنترل مرکزی: بر خلاف نرم افزار امنیتی دسکتاپ، یک کاربر مرکزی به نام مدیر شبکه نرم افزار امنیت شبکه را مدیریت می کند. در حالی که مورد اول مستعد حملات ویروسی است، دومی می تواند هکرها را قبل از اینکه آسیبی به شبکه وارد کند مسدود کند زیرا نرم افزار بر روی یک سیستم بدون اینترنت ساخته شده و توسط یک شخص کنترل می شود.

شبکه یک شرکت با تهدیدهایی در هر نوع و اندازه ای مواجه است. بنابراین آنها باید آماده طیف گسترده ای از استراتژی ها برای شناسایی و دفاع از هر گونه تهدید باشند. با این حال، بیشتر کسب‌وکارها توسط هکرهای فردی تهدید نمی‌شوند، بلکه توسط گروه‌هایی از مهاجمان با بودجه خوب، که سازمان‌های خاصی را هدف قرار می‌دهند، تهدید می‌شوند. به همین دلیل است که استراتژی امنیت شبکه آنها باید بتواند با رویکردهای مختلف این هکرها کنار بیاید.

بیایید نگاهی به لیست 10 ابزار برتر امنیت شبکه بیندازیم:

10 ابزار برتر امنیت شبکه

1.Wireshark 

Wireshark به عنوان یک تحلیلگر پروتکل شبکه چند پلتفرمی باز، شناخته شده است. Wireshark به شما کمک می کند تا داده های ضبط شده را بازبینی کنید و اطلاعات مربوط به جزئیات بسته را تا سطحی که نیاز دارید به دست آورید. این ابزار می تواند جریان بازسازی شده یک جلسه TCP را مشاهده کند. از بسیاری از انواع رسانه ها و پروتکل ها پشتیبانی می کند. با وجود تمام نکات مثبت، Wireshark حفره های امنیتی زیادی دارد. از این رو باید به روز بمانید و هنگام اجرای آن در شبکه های متخاصم یا نامعتبر مراقب باشید.

امنیت شبکه

2.Metasploit 

Metasploit یک پلتفرم متن باز پیشرفته است که می تواند کدهای اکسپلویت را توسعه، آزمایش و استفاده کند. همچنین، Metasploitable (ماشین مجازی لینوکس) برای آزمایش Metasploit و ابزار دیگری بدون ضربه زدن به سرورهای فعال استفاده می شود. Metasploit رایگان و منبع باز است، اما یک نسخه رایگان محدود و نیز یک نسخه حرفه ای کامل (دارای هزینه) ارائه می دهد. این چارچوب همچنین شامل یک رابط کاربری گرافیکی رسمی مبتنی بر جاوا و آرمیتاژ Raphael Mudge است. تمامی نسخه ها دارای رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر وب هستند.

3.Nessus 

هر جا که یک شرکت تنظیمات امنیتی ناکافی یا به روز رسانی معیوب داشته باشد، این نرم افزار خطاها را تصحیح کرده و یکپارچگی شبکه آنها را بهبود می بخشد. Nessus آسیب‌پذیری‌های شناسایی‌شده را شناسایی و تعمیر می‌کند، از جمله وصله‌هایی که کم یا ناقص بودند، باگ‌های نرم‌افزاری یا سایر خطاهای عمومی در برنامه‌ها، رایانه‌ها و سیستم‌های عامل.

4.Aircrack 

مجموعه ای از ابزارهای کرک برای WEP و WPA،  که راه حل های ایده آلی را برای محافظت از دستگاه های تلفن همراه در اینترنت ارائه می دهد. برای الگوریتم های کرک، Aircrack نرم افزار قوی است. Airdecap برای رمزگشایی فایل WEP/WPA و Aireplay برای تزریق بسته نیز در مجموعه گنجانده شده است. ابزارهای زیادی برای ایجاد مجموعه ای قوی از برنامه های کاربردی امنیت اطلاعات در این مجموعه گنجانده شده است. این مجموعه از ابزارهایی مانند Airodump، Aireplay، Aircrack و Airdecap تشکیل شده است

5.Snort 

این مجموعه ابزار به شناسایی و پیشگیری از نفوذ به شبکه در هنگام تجزیه و تحلیل ترافیک و ثبت بسته در شبکه های IP کمک می کند. Snort می تواند کرم های مختلف، آسیب‌پذیری‌ها از طریق تجزیه و تحلیل پروتکل، اسکن پورت و سایر رفتارهای مشکوک را شناسایی کند. دارای یک زبان مبتنی بر قانون انعطاف‌پذیر است که توضیح می‌دهد آیا باید ترافیک را جمع‌آوری کند یا عبور دهد و یک موتور تشخیص ماژولار. موتور تحلیل و امنیت پایه (BASE) یک رابط وب است که هشدارهای Snort را تجزیه و تحلیل می کند. Snort رایگان و منبع باز است

امنیت شبکه

6.Cain and Abel

این ابزار یک IDS منبع باز است که از هر سیستم عامل و سخت افزاری پشتیبانی می کند. این نرم افزار پروتکل ها را تجزیه و تحلیل می کند، محتویات را جستجو می کند و حملات مختلف در امنیت شبکه را شناسایی می کند. Snort به دلیل راه اندازی ساده، قوانین همه کاره و تجزیه و تحلیل بسته خام، یک چارچوب موثر تشخیص نفوذ و پیشگیری است.

7.Argus

 این ابزار امنیت شبکه، یکی از بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل شبکه رایگان و منبع باز موجود در بازار است. Argus مخفف عبارت Audit Record Generation and Utilization System است. همانطور که مخفف می گوید، نرم افزار تجزیه و تحلیل موثر و عمیق داده های شبکه را با گزارش سریع و دقیق در ترافیک شبکه بزرگ انجام می دهد.

8.Nagios

Nagios یکی از مؤثرترین ابزارهای رایگان امنیت شبکه برای متخصصان امنیت سایبری مبتدی و متخصص است. Nagios میزبان ها، دستگاه ها و شبکه ها را ردیابی می کند و اعلان های بلادرنگ ارائه می دهد. این به کاربران اجازه می دهد تا انتخاب کنند که کدام اعلان های خاص را می خواهند دریافت کنند. این ابزار می تواند منابع شبکه مانند HTTP، NNTP، ICMP، POP3 و SMTP را ردیابی کند.

9.Tcpdump 

Tcpdump یک برنامه سازگار با مک، ویندوز و لینوکس است که مقدم بر ابزار پیشرو بازار، Wireshark است. Tcpdump با رویکردی جدید همچنان یک ردیابی شبکه بسیار کارآمد است.

10.Splunk

Splunk یک ابزار عالی برای کسانی است که بودجه کمی دارند. یک برنامه پولی با نسخه های رایگان در دسترس، برای مدت محدود است. ویژگی جستجوی قدرتمند Splunk که برای جستجوی داده های لحظه ای و تاریخی طراحی شده است، برنامه های ردیابی را راحت می کند. Splunk یکی از ابزارهای سریع و مقیاس پذیر برای اسکن شبکه است.

جمع بندی

امنیت شبکه، همه چیزهایی را که ممکن است بر شبکه های هر سازمانی تأثیر بگذارد و همه چیزهایی که به جلوگیری از این حملات کمک می کند را تعریف می کند. ابزارهای امنیتی شبکه به گونه ای طراحی شده اند که همه سازمان ها را قادر می سازد تا رویکردهای هوشمندانه ای در سیاست ها و فرآیندها برای حفاظت از داده ها، شبکه ها و سیستم ها اتخاذ کنند. امنیت شبکه همچنین شامل همگامی با تهدیدات جهانی و اطمینان از ایمن ماندن شبکه‌ها از هکرهای فردی تا تلاش‌های هماهنگ بیشتر برای نقض است.

هیواشبکه

خدمات ما در مجموعه هیواشبکه شامل :

شرکت فنی و مهندسی هیوانوآوران داده گستر : مجری طراحی ، پیاده سازی ، پشتیبانی پروژه های شبکه و امنیت در استان گیلان – رشت و شهرها و استانهای همجوار
آموزشگاه تخصصی هیواشبکه : برگزار کننده دوره های تخصصی شبکه و امنیت ، پیکربندی سرور HP ، مجازی سازی ، MCSA 2016 ، نتورک و … به صورت حضوری با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای و آموزش کارکنان دولت در رشت ، استان گیلان و به صورت مجازی در سراسر کشور
در خدمت شما عزیزان هستیم.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hivanetwork.ir/?p=72870
اشتراک گذاری:
مونا ارادتی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 10 ابزار برتر امنیت شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.